УКРАЇНСЬКІ ДІАЛЕКТИ: Середньонаддніпрянський

artem +868
artem

Ви чарівна та така самобутня, дякую вам за вашу працю і участь у розбудові україномовного ютубчику, дякую аж підскакую!

6 месяцев назад
Joker Joker
Joker Joker

@AndriiF по сраці ременякою)

9 дней назад
ZX Spectrum
ZX Spectrum

@Асампат Ексампейський вот как тебя понять вообще? На каком языке ты вообще написало? У тебя же половина слов русских!

25 дней назад
Горин Ілля +4
Горин Ілля

@Yara Naufal якщо хочете вивчити українську то найшіидше - раджу через використання прислів'я та приказок.

Месяц назад
Наталія Сакович +3
Наталія Сакович

Цікаво, « запорізький козак» щось второпав українською? Окрім самоназвиська українського нічого. Ще й впевненість чисто московитська!

Месяц назад
Deyan Ganev +231
Deyan Ganev

Замяната на звука "хв" с "ф" е характерна особеност и на някои български диалекти. На шановната пани Олександривна и на всички братя, и сестри украинци сърдечни поздрави от България!Бог да благослови Украина!Амин!

6 месяцев назад
Deyan Ganev
Deyan Ganev

@Юлія Чубарєва Благодаря за личната информация!От къде у Вас този интерес към нашия език?Да не би да имате и българска кръв? Бог да е с Вас!Амин!

4 месяца назад
Юлія Чубарєва +1
Юлія Чубарєва

@Deyan Ganev точно така, дядо ми се казвал Чубаров. След това презимето промениха при издаване на документи на Чубарев, а при другите роднини - Чубарь. Родена съм в Черниговска обл.

4 месяца назад
Deyan Ganev +2
Deyan Ganev

@Юлія Чубарєва Витайте, уважаема!Опасявам се, че отговарът ми ще се получи прекалено дълъг, понеже виждам нещата по различен начин, ще Ви го спестя. Фамилното Ви име от "чуб" ли произлиза?Вие от кой край на Ненька Украина сте? Бог да Ви благослови и опази!Амин !

4 месяца назад
Юлія Чубарєва +1
Юлія Чубарєва

@Deyan Ganev Господин Ганев, благодаря Ви много за искренните пожелания, благословенията и молитвата за нашия народ. Господ е винаги с нас, усещаме помощта му, закрилата и присътствието на висши сили в тази страшна борба за свобода. Нашият народ е силен и смел, затова Господ го избрал за изкупването на човешките грехове. Дано всичко да се свърши по-бързо, войната отнема много човешки жертви. Сигурна съм, след войната украинците ще станат още по-силни, обединени и национално съзнателни. 🇺🇦🙏🏻 Каквото се вижда сред българите сега. След 500 години под турското робство хората наистина ценят свобода, пазят култура, следват традиции. Винаги се възхищавах като видях хоро на улиците, или какви са уникални обичаи, празници… Сурвачки, кукери, нестинари, Баба марта… А български ястия 😍 Чудесни сте, българи! 🇧🇬 Мир на всички нас. Да живеем в любов и уважение. Поздрави 😇

4 месяца назад
Deyan Ganev +2
Deyan Ganev

@Юлія Чубарєва Дякую дуже, шановна пани Юлия!Благодаря за добрите думи за нашия народ и най-вече за молитвата!Бог да Ви благослови и спаси, заедно с близките Ви!Бог да се смили, да даде покаяние , смирение и твърда вяра на украинските ни братя,и сестри в Господа!Бог да даде покаяние и вяра на народите,и ръководителите на Украина и РФ,и ако е волята Му,да сложи край на тази война!Амин!

4 месяца назад
Alla Alla +92
Alla Alla

"Ходьомте до хати!" Наче бабу свою почула. Осьо воно, так само розмовляли в моїй родині(Апостолівський район, Дніпропетровська область)

6 месяцев назад
Alla Alla
Alla Alla

@Кеша Попугаевпривіт вам з Социку)

8 дней назад
Joker Joker +2
Joker Joker

Привіт з Кам‘янського;) бабуся моя з Полтавщини. Я добре пам‘ятаю як діда називала Хфедір. А сусідку « язиката Хвеська». Та ще багато чого знайоме з цього відео. Окрім «л». Хоча коли приізжали родичи з села то олялякали. З дитинства чула українську, а потім російська школа і вдобування що українська це мова неосвічених, ніби другосортна. Хто балакав на українській тих називали селюками. А саме за що зараз соромно , що я стидалась того як моя мати розмовляла, кричала на неї щоб « разгаваривала на нормальном языке» , а це всього навсього був наш діалект. І вибачитись ніяк, бо нема вже мамки(

9 дней назад
Aleks Grom +1
Aleks Grom

@Amen Amen Голодне стало Зажиточним, а Харцизськ з турецької перекладаеться як "Розбійницьке".

27 дней назад
Vitalii Krutikov +2
Vitalii Krutikov

І я думав, що зараз будуть про нашу область вести мову

Месяц назад
Кеша Попугаев +2
Кеша Попугаев

Вітаю з Кривого Рогу!

Месяц назад
Igor M +139
Igor M

Дуже вдячний,як українець українці!Ти робиш дуже крутий і цінний контент для нашого і наступних поколіннь!Дякую!Дуже цікаво!

6 месяцев назад
Maryna Matiushko +119
Maryna Matiushko

"Як Ловко" бабуся так говорила, як щось було зроблено гарно🤗

6 месяцев назад
собака сутула
собака сутула

@Sing Like ловкий,ловкенький. І алтвеолярне л

19 дней назад
Maria
Maria

@Sing Like кажуть ловкенький, так, підтверджую.

19 дней назад
Sing Like +2
Sing Like

так моя свекруха в Чернігівській області так і каже. а ще «ловкенький/ка», в значенні «гарний»

19 дней назад
Lesika Sh +1
Lesika Sh

Так, як моя бабуся з-під Києва, с. Літки.

Месяц назад
Maria +3
Maria

моя також так казала, і про людину "ловкий хлопець", у значенні добрий "толковий"

Месяц назад
Taras Maslov +208
Taras Maslov

Боже, протягом останніх пів години стільки разів хотілось вподобати це відео, а вподобайка всього одненька, та й ту поставив ще як примітив прем'єру, а одразу глянути не міг. Чудове відео! Давно не був на Полтавщині, а як буду, то підозрюю, що за кожним разом вслухатимусь хто як говорить. Тепер то будуть не виїзди в село на город, а лінгвістична експедиція :D

6 месяцев назад
Асампат Ексампейський +2
Асампат Ексампейський

Ой! Тай не кажіть, бо я й сам ото все тіки й того шо думаю, як його все до купи позбирать, шоб люди з городів теж почали живою, вкраїнською мовою балакати. А то, це вже велика халепа, шо молода дівчина з Києва мені оце якось каже "Я люблю нашу мову, бо вона ж така файна". Серйозно?! Файна?! Тьху! Альее! Ти ш з Києва! А все через те, шо не вчать їх батьки, родичи, а вчить школа, тєлік, вони вже вобше не чують, як балакають на селі.

6 месяцев назад
Volodymyr Ivanov +15
Volodymyr Ivanov

Найкраще передали яскраві враження від шикарного відео!

6 месяцев назад
Eva +76
Eva

Дякую за прекрасну роботу! Чомусь в нас заклали комплекси меншовартості за те, що розмовляєш на своєму діалекті. Відносно літературної державної української ці діалекти як дорогоцінності насправді. Так добре стає, коли чуєш таке рідне... І звідкись думка, що ну неправильно ж... Але ж рідне.

6 месяцев назад
Anastasiia Sakhno +18
Anastasiia Sakhno

Так-так, погоджуюсь! Раніше намагалась літературною говорити, думала, что лише так правильно, була малою - усіх підряд виправляла. А після відео аж сором пройняв, що то була справжня жива мова, а я немов спонукала людей її кидати🥲

6 месяцев назад
Mypava Mypava +94
Mypava Mypava

Мило, цікаво, динамічно, а подекуди ностальгічно, згадала свою бабусеньку, царство їй небесне, і дитинство, народилася і живу на Київщині. Чудовий контент, репост однозначно і до нових зустрічей!

6 месяцев назад
Елизавета Воронцова +35
Елизавета Воронцова

Фух!! Почуваюсь тепер добре. То ж виявилось, що всi тi милi з дитинства вислови, фонетичнi обороти I усякi-такі "осьо" - це нормально!!)))) Просто діалект. Згадала свою бабусечку Дусю, яка вживала більшу кількість слів з цього відео. Я наче в дитинство повернулась. Дякую тобі, дорога!)) Якась дивна радість після твоїх відео.

6 месяцев назад
Лана Коржова +42
Лана Коржова

Сонечко наше,зірочка ясна !!!Дай Боже тобі щастя,здоров'я,творчої наснаги на довгі роки!

6 месяцев назад
Володимир Севастьянов +25
Володимир Севастьянов

Чудові, змістовні відео. Гарні сценарії, шарм, дотепи, порівняння діалектів, артистизм, молодість - все це є. Дякуєм за роботу!

6 месяцев назад
LotusPetal 🇺🇦 +35
LotusPetal 🇺🇦

Як вдало я натрапила :) Привіт з Черкащини✌️🇺🇦. Дуже цікаво:)) Вподобайка! Мальві привіт😉, симпатична кицюня:))

6 месяцев назад
Natalia Lemishka +59
Natalia Lemishka

Супер канал! Тішуся, що ютюб висвітлив. Обожнюю діалекти. Поки вони є мова жива і цікава. Купила книжку з діалектами і згадую те, що забулося. Почали з товаришками більше вживати слів і це дає відчуття приналежності. А за студентів які багато вчаться - ніц їм не буде))))) Щогодини трошки доброї музики плюс гімнастика. Моцарт і Вівальді допоможуть і джаз🌹💖

6 месяцев назад
Віталій Бордіян +2
Віталій Бордіян

а що за книжка?

6 месяцев назад
Ольга Стефанишина +17
Ольга Стефанишина

Зараз живу у Запорізькій області, але одразу згадалося дідове "Камхветів хочеш, доцю?" Аж сльози навернулись на очі. Дякую!

6 месяцев назад
Diana Antonova +1
Diana Antonova

У мене в Запорізькій області дід якраз отак і каже;) Але пращури десь з Дніпропетровщини і Полтавщини)

2 месяца назад
Elena Yarmak +81
Elena Yarmak

Какая умничка!!! Я ещё не встречала человека, которому удавалось бы изложить такую тему настолько интересно!

6 месяцев назад
Svit Lana +11
Svit Lana

Яка хороша робота зроблена, якісно та доступно. Я - представник Черкаського регіону покоління до 7 так точно, більшість слів на слуху)) А моя 88 -річна бабця теж багато чого може набаЛакати)

6 месяцев назад
Юрий Истомин +14
Юрий Истомин

Дуже дякую, вам, за вашу працю. Вона нас об"єднує). Дуже приємно.

6 месяцев назад
Олекса Зі-Сходу +13
Олекса Зі-Сходу

Яка ж розумна дитина! Дяка і уклін. Я родом з Дніпропетровщини (західної) -то все так , ну прямо хвацько.Підкажу ще одне місцево-діалектично-хуторянське(це зовсім НЕ СПРОБА ОБРАЗИ) слово--ахтобусіст.🙃

6 месяцев назад
Катерина Більковець +184
Катерина Більковець

Наддніпрянський діалект звучить мені найбадьоріше. Стільки запалу, як його чую. Душа одразу розгортається величезним рушником всього нашого життя🌻🌻🌻

6 месяцев назад
Vopir +2
Vopir

@Асампат Ексампейський, А, зрозумів, Українці дійсно вельми не толерантні, особливо коли мова йде про наріччя та говірки(у свою адресу часто чую\виджу звинувачення в "суржику", мя аж трясе)... простіть за грубе письмо, буває.

4 месяца назад
Асампат Ексампейський +1
Асампат Ексампейський

​@Vopir Не кажу я хто та що повинен, і не зараховуйте мене до кола людей, що так вважають, бо я цілком і повністю з вами тієї ж думки. Констатую лише факт з власного досвіду, що наше українське суспільство є доволі м'яко кажучи не толерантним, нетерпимим, расистським і т.д. Подобається вам це, чи ні але, це є фактом! Сидячи у теплій ванні інтернету серед української інтелігенції люди часто втрачають зв'язок з реальністю та тим якими насправді є українці, а вони загалом далеко не шляхетного спрямування але все це піддається виховній роботі.

4 месяца назад
Син України +7
Син України

@Асампат Ексампейський, відколи це російська в нас державна? Те, що ти описав - це дикість, бо люди не знають місцевих діалектів, ви коли приїдете зі своїм українським говором у чуже місто також заслуговуєте на хороше ставлення, це все одна мова і країна.

6 месяцев назад
Син України +4
Син України

@Асампат Ексампейський, немає нічого поганого у використанні діалектних слів різних регіонів України.

6 месяцев назад
Син України +2
Син України

А ви самі звідкі родом?

6 месяцев назад
Радіорай +10
Радіорай

Клас! Я сам з наддніпрянщини (корені з полтавщини) - все точно підмічено! І про пом'якшене "л", і про "хв" замість "ф", і про "н" замість апострофа, клас!

6 месяцев назад
Alena Ash +4
Alena Ash

Ой, сколько чудных и чудесных новых слов! Выучу и введу в речь. Идея, Оля, Мальвочка, спасибо за науку и отличное настроение😁👍

6 месяцев назад
Ксенія Савойська +10
Ксенія Савойська

Доречі Ваші відео допомогли мені у роботі. Працюю менеджером у інтернет магазині, та коли приймаю замовлення з західної частини ненької, розумію людей, та що вони хочуть додати до замовлення, з Полтавщини також буди випадки слів, котрих раніше не чула. Дякую за роботу та подачу молодіжну. З Одеси вітання, розквіту та відсутності вигорання, хай лампочки вигорають, а не Ви🌻

6 месяцев назад
ArteMIX +5
ArteMIX

супер эстетичный видос) приятно вас слушать

6 месяцев назад
МеДвеД +157
МеДвеД

Ідея, дякую вам за якісний український контент! Дуже цікаво підносите інформацію.Приємно на вас дивитись і вас слухати!

6 месяцев назад
Oleksandr Myronenko +11
Oleksandr Myronenko

Гарне і корисне відео. 👍 20:59 Коли згадуєте лохвицьку ратушну книгу, то на місто Лохвиця ставте наголос на перший склад. 🤣 Я там живу 🤪

6 месяцев назад
Sing Like
Sing Like

в мене чоловік з Талалаївки, вухо різанула лохвИцька книга😁

19 дней назад
Валентина Іванівна +4
Валентина Іванівна

Дуже цікаво і дуже сподобалося! А ще дуже гарно почитати Григорія Сковороду,у його творах дуже гарно почитати мовою довньої наддніпрянщини.

6 месяцев назад
Сергей Суренщиков +7
Сергей Суренщиков

Сейчас живу в посёлке, где впервые услышал "оцейгошенькі", "отамочкі", "туточкі", "заоцейгошимо". Интересно, не из того самого диалекту ли эти интересные слова!

6 месяцев назад
heyshi +1
heyshi

@Валентин Макаренко Га?

3 месяца назад
Валентин Макаренко +1
Валентин Макаренко

@heyshi Еге ?

3 месяца назад
heyshi +1
heyshi

Ой, запам'ятаю! Дякую! ❤️

4 месяца назад
Ольга Рябич +3
Ольга Рябич

На Черкащині всі щось там цейгокають (усі імовірні дії). Я з Полтавщини, то мені це було не звично чути

4 месяца назад
Евгения Gavrishenko +7
Евгения Gavrishenko

Те відчуття, коли ти з Решетилівщини. Насміялася до сліз, усе так. Бабуся моя говорить, як старенькі на відео, і це прекрасно. А щодо кумедних слів, то відкрию секрет - часто їх реально видумують на ходу, поєднують різні слова заплітаючи їх в обороти. Українська мова воно ж як музика, і негодящий той композитор, шо не може написати свою мелодію 💕 всім миру і добра, привіт із Польтави)

6 месяцев назад
Kredenzer +89
Kredenzer

Клас!!! Я з Козятинського району (історична Київщина) там постійно «осьо» кажуть, думав це якись суржик, а виявляється діалектизм середньо-наддніпрянський:) Випуск супер! Обожнюю нашу мову!

6 месяцев назад
Дмитро Кошіль
Дмитро Кошіль

@Roman Diamond балакати це унікальне українське слово і на заході України теж «балакають» це гарне милозвучне розмовне слово

3 месяца назад
Валерий Дорофеев +3
Валерий Дорофеев

Коли я був маленьким та катався на пiдводi у 60-х роках минулого сторiччя,дядьки пiдгоняючи коня кричали йому "СО" Можливо комусь мо'i cпогади стануть у пригодi.

6 месяцев назад
Viktoria Sidorova +1
Viktoria Sidorova

@Людмила Пацюрковская 😘🌹🌍💙💛❤️

6 месяцев назад
Bohun
Bohun

неправда,суржик є всюди ,як бурян на полі .

6 месяцев назад
Олександр Кіктенко +7
Олександр Кіктенко

ідея олександрівна - вчителька справжньої української мови! Дякую, за чергове цікаве відео!

6 месяцев назад
Alexey A. +11
Alexey A.

Красивая позитивная девушка. Спасибо за великолепный контент о прекрасном самобытном языке 🙂

6 месяцев назад
Rus901
Rus901

@КАНАЛ ЗАБРОШЕН нарисовался блин, ваш селюковский говор произошел от смешения русского и польского

4 месяца назад
Rus901
Rus901

селюковский говор это не самобытный язык

6 месяцев назад
Lapsus Memoriae +3
Lapsus Memoriae

Stumbled across this in my recommendations and was not disappointed. Perhaps you could make english subtitles for those who doesn't understand Ukranian? :p

5 месяцев назад
Kateryna Pidvysotska +4
Kateryna Pidvysotska

Так тепло від цих відео, особливо відео з носіями, дуже круто!!

6 месяцев назад
Никита Подвицкий +269
Никита Подвицкий

Я не украинец, но смотрел на одном дыхании, очень красивый язык. Удачи вам в развитии канала и привет с Минска! 😊

6 месяцев назад
Максим Набока
Максим Набока

@Покойся, россиянин 84

6 месяцев назад
Покойся, россиянин
Покойся, россиянин

@Максим Набока что, Брянский 5? Квартиру давай, буратиноид, жду

6 месяцев назад
M T +6
M T

"Недоколиханий" -- розірвало на шматки :)

6 месяцев назад
Сергей Швечиков +2
Сергей Швечиков

как ты поднимаешь настроение, иногда это то что треба

4 месяца назад
Иван Фёдоров +1
Иван Фёдоров

Вы просто чудо!😍

6 месяцев назад
Инна Si +1
Инна Si

Спасибо. Было очень интересно 🙂

6 месяцев назад
Adam Burianek +53
Adam Burianek

I'm Slovak and I understand just around 40% of what ідея (Ideya?) said but I'm getting the message pretty well... And it's interresting... I actually don't know if we have similar channel related to Slovak dialects... but I definitely see some similarities between our languages, mostly of Western Ukrainian dialect. Keep up the good work, ідея. Greetings from Slovakia --- Som Slovák a rozumiem približne len 30% toho, čo ідея (Ideja?) hovorí ale myslím, že celkom dobre chápem kontextu... A je to zaujímavé... Vlastne ani neviem, či máme na Slovensku podobný kanál, ktorý by sa venoval nárečiam... ale určite vidím podobnosť medzi našimi jazykmi, najmä so západo-ukrajinskými nárečiami. Pokračuj v dobrej práci, ідея. Pozdravujem zo Slovenska

6 месяцев назад
Андрій Ломакін +2
Андрій Ломакін

Ahoj. Jasné že vám budú bližšie te západné nárecia. Protože vzdialenosť od východu Slovenska do tohto regiónu je cca 600-800 km. Ale fakt je že ukrajinčina a slovenčina sú dosť blízke a podobné jazyky. Škoda že na Slovensku , kde sa zostalo oveľa viac "živých = používaných " nárečia skončia tak isto ako Ukrajina . Bude len jeden Bratislavský hovor a kdo hovorí jinak , ten sa považuje za sedláka. Viem že napríklad záhoráci, keď idú do hlavného mesta , musia sa prispôsobiť , samozrejme aj východniari. Je dost príjemné že najbližšé susedia pozerajú videá o Ukrajine. Pekný deň.

6 месяцев назад
Христина Виноградар
Христина Виноградар

Гі-гі, так тридцять тих відсотків чи сорок? Шось Ви в арихвметиці заплутались.

6 месяцев назад
Piligrim 032 +5
Piligrim 032

Pozdravujem bratov zo Slovenska!)

6 месяцев назад
Либідь Загниборода-Закрасняна +5
Либідь Загниборода-Закрасняна

Лексично до української мови найближче білоруська (84%), польська (70%) та словацька (68%) мови, тому в цьому немає нічого дивного 😉.

6 месяцев назад
Український Ukrainian +4
Український Ukrainian

Не розумію як, але я вас розумію на 90%

6 месяцев назад
Taras Petrovich +5
Taras Petrovich

Коммент в поддержку канала: Дела у меня - очень хорошо, а в остальном всё - нормально.

6 месяцев назад
Roman +5
Roman

Гарнюня. Завжди приємно дивитись

6 месяцев назад
Татьяна Береговенко +3
Татьяна Береговенко

Крутенний контент! Ви чудова! Дякую!

6 месяцев назад
Елена Зацаринская +7
Елена Зацаринская

Дуже рідний говор! Як я люблю ціх стареньких людей, що так розмовляють, хай будуть здорові!

6 месяцев назад
heyshi +1
heyshi

@chornoshlychnyk Погоджуюся. Воно так мило усе звучить!

4 месяца назад
chornoshlychnyk +1
chornoshlychnyk

@Елена Зацаринская я чув колись, у 1990х роках від дітей. Але треба шоб батьки і вчителі не ламали їм мови, не шпиняли їх що у них вимова "як у селі"

6 месяцев назад
Елена Зацаринская +1
Елена Зацаринская

@chornoshlychnyk Та мову вивчають. Але щоб так розмовляти, треба жити на землі, поважвти традиції, бвтьків, кожну травинку та зверинку. Я не чула ніколи такої мови у молоденьких, в них інша промова тв інтонації.

6 месяцев назад
chornoshlychnyk +2
chornoshlychnyk

Треба шоб і молоденькі так говорили

6 месяцев назад
Dmytro Kolomoitsev +245
Dmytro Kolomoitsev

Дуже дякую вам за емоції які ви подарували цим випском . Бабуся з дідусем були з Полтавської області, тому все що було показано та розказано у відео, для мене дуже рідне, з дитинства знайоме, особливо це стосується слів або виразів, які нібито придумали тільки що.

6 месяцев назад
ТС +9
ТС

Полтавський говорок - пречудовий. Аж сльози на очах виступили. Немов бабусю почула і в дитинство повернулася.

6 месяцев назад
Татьяна Стукова +6
Татьяна Стукова

Моє дитинство також пройшло на Полтавщині)) тому полтавську говірку завжди відрязняю від інших діалектів)) повіяло таким рідним...

6 месяцев назад
ЮРІЙ ЛОЗЕНКО +1
ЮРІЙ ЛОЗЕНКО

Дякую за чудовий матеріал і Вашу працю!!)

6 месяцев назад
Svit Lana +8
Svit Lana

Славнозвісне - ходю, сидю, діколон, хверма і конхвети. І бабціне "як кудла балкою" для мене ще й досі загадка) А з ласкавих слів "Кузочка" - то ж милота наймиліша)

6 месяцев назад
Юлія Кулик +4
Юлія Кулик

20:59 живу поруч (місто Лубни), тому зауважу наголос лОхвицькій. По всіх інших нюансах чіплятися не буду, бо кожна собака тут балакає (!) як хоче😁 До речі є одна тіктокерка. Ім' яне пам'ятаю, але її крилатим стала "мамина цапапинка" 😅 дякую💗

5 месяцев назад
Tetyana Hubska Art Studio +1
Tetyana Hubska Art Studio

Яке чудове відео! Дякую за роботу і інформацію. 💕🔥

6 месяцев назад
Soupsake +57
Soupsake

Студент з Черкащини. Багато з перечислених прикладів чимось відлунювались, десь точно чув. До речі, для тих хто вважає що діалекти то щось тільки про бабусь і дідусів - сьогодні перевіряв твір молодшої сестри, і вона систематично замість "він бачить" писала "він баче", і "він робе" замість "він робить". Скажете - помилка, але ж це просто перенос на папір розмовної нелітературної форми, хіба ні?

6 месяцев назад
Дмитро Кошіль +1
Дмитро Кошіль

На Тернопільщині так само говоримо: шо він робе і т.д

3 месяца назад
Soupsake
Soupsake

@Алекс Закоханий чел, ти.....

6 месяцев назад
Алекс Закоханий +2
Алекс Закоханий

Зрозумійте та поміркуйте. Більшовики створили Голодомор 1933 року, більшовики створили словники псевдоукрмови, щоби за рахунок людей з радянських республік створити імперію СССР вбивши при цьому справжнє розуміння укрмови. Більшовики вбили справжню історію України, бо як відомо в часи Римської Імперії Україна мала назву Сарматія розміром була від р.Дунай до Каспійського моря. Як відомо з історії Іван Калита царював в Московії з 14 століття він же і почав цю війну супроти України = Сарматії, котра продовжується вже 700 років. 🇺🇦↔️🇷🇺: балачка↔️говор, балакун↔️говорун, балакуха↔️говорунья, вибалакатися↔️выговориться, балакливий↔️говорливый, забалакати↔️заговорить, пробалакати↔️проговорить, побалакати↔️поговорить, балакати↔️говорить↔️🇬🇧talk і треба виправляти зіпсовані більшовиками слова як на взірець ці.

6 месяцев назад
M1ster Che +1
M1ster Che

Як чую так і пишу, хіба ні?

6 месяцев назад
Amen Amen +3
Amen Amen

Бачє, робе, жре...🤔

6 месяцев назад
Анастасія +1
Анастасія

Як я рада, що мені порекомендували Ваш канал, це прекрасно🥰

4 месяца назад
Дмитро Ткачук +1
Дмитро Ткачук

Як завжди позитивний, яскравий, пізнавальний випуск! Дякую!😊

6 месяцев назад
Володимир Поліщук +5
Володимир Поліщук

Пані Ідея, дуже класна програма! Чудово подаєте! А що Ви скажете про вимову: - Гумань (замість Умань); - голій (замість олія); - гогірки (замість огірки) - трахтор (замість трактор) Це все чув на Тетіївщині (найпівденіша частина Київщини, де сходяться Черкаська, Вінницька, Київська обл) років 30 тому. Це діалект, чи покручі, помилки ?

6 месяцев назад
Тарас
Тарас

Чудова робота від чудових людей) Дякую)

5 месяцев назад
ATV Volyn +122
ATV Volyn

Дуже дякую за контент. Я часто можу відрізнити з якої частини України людина по її говору , проте такого системного підходу не зустрічав. Велика подяка за дослідження мови .

6 месяцев назад
Вікторія Ільченко +1
Вікторія Ільченко

А я геть не можу

6 месяцев назад
Sergii UA +3
Sergii UA

То ти ще й акторка на всі 100)) 🔥

6 месяцев назад
Halyna Danilova +1
Halyna Danilova

Дякую велике, за плідну працю, цікаві розповіді, за гумор. Ви прекрасна!

6 месяцев назад
Constantine Kuchenko +2
Constantine Kuchenko

Očen' interesno! :o) Spasibo bol'šoe za kanal! :o)

6 месяцев назад
Тетяна Стеценко +1
Тетяна Стеценко

Ви пречудові! Давайте ще! Такий контент нам конче необхідний❤️

6 месяцев назад
Олександр Бордун +59
Олександр Бордун

Почув як говорять старі люди, аж сльози потекли.

6 месяцев назад
Сергій ASR +2
Сергій ASR

Дякую! Так приємно почути себе з боку. 😀

6 месяцев назад
Шапковий Куточок +2
Шапковий Куточок

дуже цікаво! в мене дід з полтави, цікаво побачити як багато насправді до мене з того всього пішло. раньше думала за то що, м'який знак у сахарь та базарь то слобожанська штука 🤔 цікаво було б почути і про цей діялект

6 месяцев назад
Nastya Horash +1
Nastya Horash

Просто якесь неймовірне задоволення❤️. Дякую-предякую!

6 месяцев назад
Vitaly Semochko +2
Vitaly Semochko

Дякую за корисний контент, завжди на часі.

27 дней назад
rodich75 +2
rodich75

Вау-вау! Чергова порція сонечка в душу :)

6 месяцев назад
Дмитро Мельник +1
Дмитро Мельник

Класно! було б цікаво послухати про діалекти Хмельниччини. Хоча здається, у нас кожне село має свій діалект

6 месяцев назад
Слобожанська Квітка +1
Слобожанська Квітка

Дуже цікаво, дякую ☺️ Коли буде відео про Слобожанський діалект?

6 месяцев назад
Анатолій Пасько +2
Анатолій Пасько

Спасибі за цікавенне відео! Деякі з цих діалектизмів я чую від родичів, а деякі навіть сам уживаю (осьосьо). Хоча я з Дніпра, не зовсім Середньонаддніпрянський діалект.

6 месяцев назад
сергій смолін +248
сергій смолін

Якби я був Богом, подав би Вас на Шевченківську премію. Дуже професійно, стильно і доступно навіть для хіміків-технологів... як я.. Не залицяюсь, бо старий.. Дуже ДЯКУЮ.

6 месяцев назад
Юрий Ахтырский
Юрий Ахтырский

Лікар анестезиолог з Донецької області приєднується до тих, хто в захваті від цього відео. Вподобайка!

6 месяцев назад
Sasha Komarovskij +2
Sasha Komarovskij

економісти в захваті, навіть русськоговорящіє, як я, але моя бабуся з Полтавщини... все у вашому відео дуже близьке для мене, так само все звучало, коли приїжджала до неї в гості

6 месяцев назад
Olga Khilko +3
Olga Khilko

Травматологи приєднуються. Особливо зацікавило там, де "відбемберити", "відхрестити", "відблистити" та ін.

6 месяцев назад
Віталій Шевченко +3
Віталій Шевченко

Хвотографи у захваті!

6 месяцев назад
iruna onushko +3
iruna onushko

І хіміків - аналітиків також :)

6 месяцев назад
Єлизавета +1
Єлизавета

Вдячні за таку прекрасну працю💛 Одне задоволення слухати🇺🇦

2 месяца назад
Андрій Сторожук +1
Андрій Сторожук

(●´∀`)ノ♡ прекрасний випуск

6 месяцев назад
Oleksandra Kushchenko
Oleksandra Kushchenko

Дякую! Це неймовірно ❤️

26 дней назад
Асампат Ексампейський +14
Асампат Ексампейський

🌻🌻🐝🐝🌻То є велика біда, шо молодьож вже вобше не понімає, шо то є таке, та яка вона має бути, та народна українська мова.🌻🌻🌻🐝🐝🐝 От у мене родичи з ближніх сел, города Кропивницького коли хтось, кудись далеко переїжа, то кажуть, шо поїхали кудись аж на Белебенівку. 17:49🌻🌻🌻

6 месяцев назад
Invito all'italiano +2
Invito all'italiano

@ольга гниленко точно! так і казали : "Пішов поза Уманню" (Новомосковщина)

26 дней назад
Асампат Ексампейський +1
Асампат Ексампейський

@Надежда У ))

Месяц назад
Надежда У +1
Надежда У

@Асампат Ексампейський Так я виросла на Кіровоградщині,в так званому Ексампейському сакральному краю.Так говорили мої батьки,бабуся і дідусь.

Месяц назад
Асампат Ексампейський +1
Асампат Ексампейський

@Надежда У Дякую за тлумачення, бо я завжди думку гадав, що саме це слово значить та відки пішло, а воно он що. Перевірив в інтернеті, дійсно те і значить. Звідки Ви знаєте, що слово белебень суто з Ексампейського краю? Не знайшов цьому підтвердження в мережі.

Месяц назад
Надежда У +5
Надежда У

На Кіровоградщині є таке слово -белебень.Це місце на височині,де майже немає дерев,де є вітрові розгулятись

Месяц назад
Fanya Star +141
Fanya Star

16:54 ріднесенькі "осьо" і "тута", які так бентежили нашу вчительку української мови з Волині. Вона називала це "білогородським діалектом" (село на Київщині). А виявляється, це характерна для Середньої Наддніпрянщини лексика. Дякую за таку цікавинку!

6 месяцев назад
Узнаю все новое
Узнаю все новое

@Роман Що мали не берегли.....

Месяц назад
Дмитро Кошіль +2
Дмитро Кошіль

Тутка і тамка

3 месяца назад
Тинни Тар +2
Тинни Тар

тама!

3 месяца назад
Tasik +2
Tasik

@Volodymyr Mokhonko онде)

4 месяца назад
Роман +1
Роман

Чому в Україні не вигідно займатись бізнесом ? Податок на прибуток для підприємств (юридичних осіб) в Україні становить 18%, у Франції 33.33%, у Польщі 19% .ЄСВ в Україні 22%, Франція 45%, Польща 30%. ФОП в Польщі таксамо платить і за себе ЄСВ(ZUS) 1200 злотих. це біля 8000грн. на місяць. Але чому ж тоді не вигідно займатись бізнесом ? А який у Вас бізнес купи-продай або послуги .Магазини, ресторани, барбершопи ,аптеки , автостоянки і тд. Майже в кожного є сторінка на ФБ, інстаграмі чи ОЛХ на якій щось продається. переважно імпортний товар. Тому і не вигідно бо продавців вже більше ніж покупців. Ви просто не наторгуєте навіть при нульових податках і нульовій корупції Ви не наторгуєте .Тим більше що торгівля імпортним товаром зменшує купівельну спроможність. Як же вийти з цієї ситуації ? ПРИКЛАД Виробництва В Україні приблизно 37 000 000 людей . З них половина носить джинси і купляє мінімум 1 пару джинсів на рік. Де хто може і 4 пари на рік. Но ми рахуємо по мінімуму . Це виходить що ринок джинсів 13 500 000 пар на рік .Або 1125000 пар за місяць. Можна відкрити сто тисячний магазин в Україні і продавати від 5 до 50 пар джинсів на місяць . Бо магазинів скоро стане більше ніж людей. Але якщо відкрити виробництво і спробувати відкусити від цього пирога хоть би 1% . Не йде мова одразу про 10%. Рахуємо по мінімуму 1% від ринку . 1125000*1% = 11250 це одинадцять тисяч пар на місяць . В нижній ціновій категорії виробник заробляє на парі приблизно від 80 до 120 грн. помножимо на 11000 = 880000 до 1200000 грн . на місяць прибуток.1% від ринку реальна ціль яку можна досягнути. Виробництво дає змогу виробляти і продавати товар по всій Україні також на експорт а не тільки на своїй вулиці . Бо на сусідній конкуренти продають такий самий імпортний товар . Для скептиків . Так буде важко гроші з неба не падають. А китайці привезуть дешевше . Так привезуть і тому у нас продаються Левіси по 2000-5000 грн.Вони ж не знають що китайці привезуть. Відшиті ці Левіси можливо і в Малайзії або в Україні але ціна то американська .А що Вам заважає пришити етикетку. Ваш товар НЕ має бути дешевшим за китайський . Він просто має бути для початку + якість . Bosch, Kayaba, STIHL взагалі цим не переймаються, їхні дешевші замінники з Польщі, Чехії, Турції також і все це продається в Україні. Ми купуємо на мільярди доларів імпортних товарів кожного року. Нарахунок дешевих кредитів. в нас ставки максимум 14% . є також 5 і 9 %. наприклад кредит 5000000грн*14%=700000 грн.за рік. Також у Вас є 30 працівників в цій же польщі Ви будете плати їм зарплату мінімум на 5000грн. більшу. 5000*30*12 місяців 1800000 грн. за рік+ЄСВ .Францію самі порахуєте. Корупція - так а Берлусконі самий чесний політик. Президентку південної Кореї Пак Кин Хе посадили за відкат від Самсунга 120 млн.дол. В Україні це можна набагато дешевше порішати. Приклад 2 виробництво автомобільних шин .В Україні за даними МВС на 01.01.21 р. кількість усіх транспортних засобів (легкові вантажні автобуси і причепи) становить 13 468 287 .і кожного року ця цифра збільшується. Не всі купують нові шини віддаючи перевагу вживаним. Тому заокруглюємо з 13 мільйонів до 10 мільйонів Ваших потенційних покупців . Також не всі купують кожного року нові шини а один раз на два - три роки. Також не у всіх є по два комплекти зима літо.Тому порахуємо по мінімуму 2 шини на рік на 10 мільйонів тз. = 20 000000 шин на рік. Ми не врахували що в автобусах і вантажівках є 6-12 коліс і кілометражі вони роблять величезні. Рахуємо по мінімуму 2 шт. на рік .1% від ринку це 20000000*1%= 200000 на рік . Або 16 667 шин на місяць. Я не знаю скільки виробники заробляють на одній шині. Але ще не чув щоб хтось жалівся Чи Ваш магазин, гуртівня продає на місяць 16000 шт. шин? А це всього лиш 1% від ринку для виробника це реальна цифра. Приклад 3. На Вашій вулиці ще не має Оптики? Які перспективи аж ціла вулиця . Вага однієї оправи для окулярів приблизно 50-100 грам. То з 1 тонни нашого металу Дім Гуччі зробить більше 10000 шт. модних окулярів. Приклад 4. На Вашій вулиці ще не має перукарні, салону, барбершопу - ножиці ніхто не пробував виробляти? Приклад 5. На Вашій вулиці ще немає ресторану або кафешки - вилки, ложки, німецька посуда якісна бо з нашого металу. Автозапчастини .сантехніка. дитячі візочки та будь що ЦЕ ПРОСТО ПРИКЛАД. Кожен бізнес потребує індивідуальних розрахунків і планування. Потрібно пам'ятати що в США за день банкротує більше фірм чим в Україні за рік реєструється нових Ніякого б/у обладнання тільки НОВЕ. Бо поки Ви будете ремонтувати старе обладнання Ваші конкуренти будуть працювати в три зміни

5 месяцев назад
Ich Will +3
Ich Will

Все про мене) Оріхи, ньогті, сахар, стекло, каклєта, ходить, робить, оддихнула))

6 месяцев назад
Tanya Kudryashka +2
Tanya Kudryashka

Посміхаюся;) в дитинстві перемикалася із озьдо на осьо після літа на Житомирщині, в школі на Черкащині сміялися. А потім навпаки після школи на літо переходила на озьдо;)

4 месяца назад
Vyacheslav Doroshenko +1
Vyacheslav Doroshenko

Надзвичайна робота! Ідея, як завжди, на висоті. Дуже чекаю на відео про мій рідний - степовий діалект :)

Месяц назад
Asfades +1
Asfades

Дякую за цікаве відео! 🙂Мій учитель хвізики не такий і старий, але не полюбляв букву ф.

6 месяцев назад
Melissa Lemon +62
Melissa Lemon

Дідусь з кізочкою Зіронькою - просто диво. =3

6 месяцев назад
Eve Evelin +5
Eve Evelin

Дівчинко!!! З Весною виходь частіше без тебе тут зимно!!!😚

5 месяцев назад
Настя Бороденчик +4
Настя Бороденчик

Хочу поділитися своїми емоціями, вже 9 років живу в Україні. Родом я з Донбасу, з дитинства спілкуюся російською Отримую освіту українською, та добре її розумію. Але писати, та навіть ГОВОРИТИ мені дуже важко На носу екзамени (українська), уявлення не маю як я буду їх складати. Якщо мови в мене 0!

6 месяцев назад

Далее

Дохристиянські традиції українських свят | ЗИМОВИЙ ЦИКЛ

28:03

Львівська говірка

14:54

Львівська говірка

Ira Lebed

Просмотров 70 тыс.

Жизнь научила! Советы и хитрости умных женщин

6:09

Жизнь научила! Советы и хитрости умных женщин

ЗДОРОВОЕ ПИТАНИЕ

Просмотров 262 тыс.

Eating slow versus fast #shorts

0:19

Eating slow versus fast #shorts

Weird Helga

Просмотров 2,4 млн

ВОТ ЧТО МЫ КУПИЛИ НА ALIEXPRESS

8:02

ВОТ ЧТО МЫ КУПИЛИ НА ALIEXPRESS

SlivkiShow

Просмотров 1,6 млн

ПРОЩАЙ СТАРЫЙ ДОМ The Planet Crafter

20:50

ПРОЩАЙ СТАРЫЙ ДОМ The Planet Crafter

Кладовая Бэкста

Просмотров 76 тыс.

How to destroy a language properly | Language repressions in Ukraine in the XX century (eng sub)

34:00

How to destroy a language properly | Language repressions in Ukraine in the XX century (eng sub)

ідея олександрівна

Просмотров 296 тыс.

Чи матюкались давні українці? | Квантова філологія

13:27

Чи матюкались давні українці? | Квантова філологія

Твоя Підпільна Гуманітарка

Просмотров 217 тыс.

ЯТЬ, ІКАВІЗМ ТА РЕДУКОВАНІ, а також хрін, Азірів і подкаст.

21:10

Кожен із нас трошки сАмашедший | Ліна Костенко | #ОднаКнига

15:22

Questions about Ukrainian: why language is important, what about surzhyk and Latin script | Q&A

25:05

Questions about Ukrainian: why language is important, what about surzhyk and Latin script | Q&A

ідея олександрівна

Просмотров 88 тыс.

Жизнь научила! Советы и хитрости умных женщин

6:09

Жизнь научила! Советы и хитрости умных женщин

ЗДОРОВОЕ ПИТАНИЕ

Просмотров 262 тыс.