Соловей співає (документальний фільм)

 • Опубликовано: Год назад

  День ВишиванкиДень Вишиванки
  подписчиков: 10 тыс.

  Документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має» є новаторським та монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні.
  Автори аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. Автори фільму намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгення та спротив?». Щоб відповісти на це запитання, творці докуменального фільму занурюються вглиб історії та досліджують, об’єктивно руйнують міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер носіїв української.
  Як часто вам доводиться чути поширене «Какая разница, на каком языке», «Мова не має значення», «Українською спілкувались лише в селах», «Української ніколи не було в Києві»? Чи замислюється кожен з тих, хто ретранслює ці ідеї, що насправді вони були майстерно інтегровані в суспільну думку пропагаднами Російської імперії, Радянського Союзу, Російської Фередації? І головне - чи замислюються їх ретранслятори, навіщо? Якщо мова і насправді не має значення, тоді чому протягом багатьох століть кожен із загарбників українських земель намагався, в першу чергу, ліквідувати українськ мову, вдаючись до витончених методів лінгвоциду?
  Автори фільму вперше в історії української документальної журналістики аналізують українське мовне питання через призму досвідів інших країн, зокрема Білорусі та Ізраїлю. Історія цих держав доводить думку про те, що мова була, і особливо гостро сьогодні є одним із головних факторів національної безпеки та цілісності кожної країни, а також вирішальним фактором у стані гібридної війни, в яку втягнуто Україну.
  Новаторською особливістю фільму, присвяченому мовному питанню, є його добра, неагресивна тональність. Адже завдання, яке ставила перед собою творча група, не загострювати конфліктну ситуацію, а привернути увагу до потреби поширення правдивої історії та перевіреної інформації.
  Творча група у складі Лесі Воронюк, Сергія Кримського, покійного Олексія Долі, Сергія Мартинова, Анастасії Федченко, Демида Єлізарова, Валентина Грінберга, Олександра Ткачука, Романа Гоменюка, Дениса Костандова, Дениса Олейніка та інших працювала над фільмом з 2017 року.
  Фільм знімався в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США, Великобританії за підтримки благодійного фонду «Кращим бути», генерального директора ТОВ «Рома» Романа Клічука, Чернівецької міської ради, виконуючого обов'язки голови Чернівецької ОДА Михайла Павлюка, Управлінню молоді та спорту Чернівецької ОДА, Олександра Юркова та громадської спілки «Музичний Батальйон», благодійного фонду «Коло», Організації українських жінок у Великобританії, Навчального центру «Десна», Інституту української мови НАН України, Посольства України в Державі Ізраїль.
  Хронометраж: 65 хвилин
  Виготовлено громадською організацією «Всесвітній день вишиванки»

День Вишиванки +617
День Вишиванки

Друзі, якщо вам сподобалася стрічка "Соловей співає", будемо вдячні за підтримку нашого наступного супер масштабного та амбітного проєкту - створення сучасного інтерактивного Музею Української Вишиванки (Музею реліквій та технологій) https://www.denvyshyvanky.com/contact-us/ Реквізити: картка Приватбанк ГО ВСЕСВIТНIЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ: 5169330519299066 АБО: ГО ВСЕСВIТНIЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ Код отримувача: 39904077 Рахунок отримувача у форматі відповідно до стандарту IBAN: UA213052990000026004036205522 Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Год назад
Виктория Гармаш +1
Виктория Гармаш

Із великим задоволенням та цікавістю подивилися цей фільм разом із чоловіком. Дякуємо всій команді, яка працювала над фільмом, за ідею, натхнення, дослідження і великий об'єм роботи. Вже 2 місяці наша родина в усіх сферах життя спілкується тільки українською 🇺🇦

Месяц назад
Лидия Яценко
Лидия Яценко

Надоел вопрос языка.Родилась русскоязычной и буду всегда.Да говорите вы на каком хотите.Я русскоязычная.И не надо мне указывать.Давайте говорить кто на каком хочет и точка,точка,точка.Быть по сему.

Месяц назад
Лилия Алёхина
Лилия Алёхина

э

Месяц назад
Єлизавета Пузиченко +2
Єлизавета Пузиченко

Дуже дякую вам за цей фільм! Він став лікувальним "аспірином" мені у цій російсько-українській війні! Поцілив у самЕ серце ❤️

Месяц назад
СБУ +3
СБУ

ПОСЛЕ СОЖЖЕНИЯ ОРКОВ ДО ТЛА ТЕРРИТОРИЮ ЗАСЫПАТЬ ХЛОРКОЙ И НЕ ВХОДИТЬ 100 ЛЕТ

2 месяца назад
Кристина Куценко +966
Кристина Куценко

Дивлюсь цей фільм у час повномасштабної війни росіі з Україною. Тепер я вирішила на 100% говорити рідною, українською мовою, яку наші пращури відстоювали усе життя. Дякую 🇺🇦

3 месяца назад
Veronika Barvinok +7
Veronika Barvinok

Так само, із суржика перейшла на українську, хоча розумію що треба було це зробити ранішк

20 дней назад
Армен Мартірос +11
Армен Мартірос

Всі жителі України повинні спілкуватися українською, інакше ми загинемо під натиском "русского міру".

26 дней назад
Volodymyr Mandryk +15
Volodymyr Mandryk

Нас майже всі сусіди хотіли загарбати і знищити. Ми як ніколи маємо розуміти це. А також розуміти чому так багато українців розмовляє зараз російською. Історична справедливість має бути відновлена. Українці, українізуйтеся, поверніться до свого коріння. Відновіть справедливість для своїх пращурів над якими знущалися!

Месяц назад
Julia Hordiienko +31
Julia Hordiienko

пишаюсь кожним українцем і українкою, котрі переходять зараз на українську мову. я розумію, що це складно і хочеться кожного обійняти і підтримати

Месяц назад
Андрій Шевченко +973
Андрій Шевченко

Андрій. 34 роки. Київ/Переяслав. 15 років служби в ЗСУ, майор. Зрощую двох синів. Ревів, як дитя під останні 10 хв відео. Дякую вам. Це найсильніше про мову, що я бачив. Щиро поклін вам.

Год назад
Олеся Скрипнікова
Олеся Скрипнікова

@Alik Litvinov в Голландії - Dutch, себто нідерландська мова.)) І ніхто в Нідерландах ніколи нідерландську не утискав.

3 дня назад
Diana K
Diana K

Дякую за вашу службу 💙💛

16 дней назад
Подорож TV
Подорож TV

Дякуємо !💙💛

16 дней назад
Ganna
Ganna

Ревіла також наприкінці фільму! Двічі підряд подивилась. Двічі плакала❤️❤️❤️

17 дней назад
Daniel Davidoff
Daniel Davidoff

Низький вам уклін !

18 дней назад
Даринка Українка +673
Даринка Українка

Хто дивиться цей фільм під час війни рашистів з Україною у 2022 році? 😭 Шкода, що я так глибоко не заглядала у корінь проблеми до цих подій, хоча я однозначно завжди була ЗА українську мову🇺🇦 Сподіваюсь, після цих подій та фільму думка багатьох зміниться і кожен українець буде пишатися і володіти своєю мовою🙏🏼Слава Україні🇺🇦

3 месяца назад
Oksana Jendrzej +2
Oksana Jendrzej

@Вероника Даценко просто рашистам "нє какая разница", що назва "Маріуполь" із українською літерою "і", "Енергодар" в перші ж дні окупації переписали. Бо для них мова - гірше за зброю. Як це кажуть із білоруси! Чому вони так бояться нашої мови? Чому?

12 дней назад
Stephen
Stephen

@Alik Litvinov я з вами згодний, судячи з того що відбувається у світі, зараз тільки силою можна гарантувати свою незалежність та суверенітет

16 дней назад
Alik Litvinov
Alik Litvinov

@Stephen я говорю и на русском и на украинском, но я за Украину. Был. До 1993 года, в том году украинцы отказались от своей независимости - отдали ядерное оружие России и США. А в 2000 - х годах распилили крылатые ракеты, у нас их было штук 1000. Ну и как теперь быть независимым ?

17 дней назад
Stephen +6
Stephen

@Вероника Даценко згодний на 100% тим паче в нас є приклади, як буде якщо "какая разница". Білоруську мову росіянці вже серйозно пропонують білоруськомовним не юзати та покласти в музей. Через це по факту Білорусь зараз просто філіал рф. Нехай хтось покаже сильну націю та державу у яких російська є державною, окрім рф і не залежить від рф. Хіба що Казахстан, але вплив рф там все одно сильний. Є чітка кореляція між споживанням російської мови, та впливом рф. Тому що вони це використовують як зброю. Російськомовний - значить співвітчизник, йдемо "визволяти".

Месяц назад
Julia Trubchyk +143
Julia Trubchyk

Вперше за 31 рік свого життя стало соромно за те що майже увесь цей час розмовляю російською🥺 Дякую за цю стрічку🙏 Віднині тільки українська💛💙

2 месяца назад
Лосюк Анна +8
Лосюк Анна

Дякую Вам за усвідомлення!

2 месяца назад
Марія Гуменюк +135
Марія Гуменюк

Цей чоловік з Луганську показує своїми словами не позицію, а свою неерудованість та низький рівень інтелекту. Бажаю таким людям більше читати (будь яку літературу, їм це потрібно для розвитку) та вивчати історію.

3 месяца назад
Анита Семашко
Анита Семашко

"Мы тут переждать бомбежки, но бомб оказалось больше, чем мы думали...у украинской армии" Просто немає слів.

Час назад
Тетяна Лукашук
Тетяна Лукашук

тупість він свою показав, добре що він поїхав від нас

5 часов назад
Галина Кульбаченко +1
Галина Кульбаченко

@Анна Отчик 👍💛💙🇺🇦🌹

6 дней назад
Галина Кульбаченко +1
Галина Кульбаченко

@Анна Отчик 👍💛💙🇺🇦🌹

6 дней назад
Анна Отчик +8
Анна Отчик

А я бажаю, щоб всі такі, як він їхали з України не в Ізраїль, США та Німеччину, а в росію, краще десь на північ росії. Отам їх місце. Якщо б всі такі виїхали зі сходу України, то й не було б зараз цієї клятої війни.....

6 дней назад
Цікава наука +588
Цікава наука

Які б емоції не викликАв цей фільм, та він вартий перегляду й поширення. Дякую!

Год назад
Оксана Романенко +87
Оксана Романенко

Дякую авторам 🇺🇦 Я перейшла на українську в 2014 році в Чернігові, навіть курси знайшла для поліпшення своєї мови в той час в Чернігові. Все життя спілкувалася суржиком, російською - по містах років 10. У мене двоє дітей, ми з чоловіком приділяємо багато сил для формування їх українського світогляду. Зараз ми живемо в Черкаській області. Зараз в нашій країні війна. Так, я вбачаю зросійщення - причиною цієї, в першу чергу, світоглядної війни

3 месяца назад
Alina Diachyna
Alina Diachyna

🥺Ви молодець❤️

Месяц назад
Eva Kostenko +46
Eva Kostenko

Як так у чоловіка цікаво виходить, у Ізраїлі історично ніколи не було івриту, але вивчити варто. В Україні історично після зросійщення витіснили українську, але вчити її знов не треба.

2 месяца назад
olga vengrenovska +1
olga vengrenovska

На жаль,він ніколи не зрозуміє і не повірить, що українську витіснили. Хоча, що іронічно, каже правдиві слова, що так склалося історично. Але в нього своя історія, в якій Донбас- це ісконно-рускіє землі, а в нас з вами зовсім інша…

3 дня назад
S. Paladi +1136
S. Paladi

Іще раз я переконалася, що все правильно зробила, коли перейшла на українську.

Год назад
Мяцканий Шмат
Мяцканий Шмат

@Alik Litvinov твоя відповідь ніяк не пов’язана з жодним з моїх коментів, лол😭

3 дня назад
Alik Litvinov
Alik Litvinov

@Мяцканий Шмат Нет. Мне приходит здесь на Ютубе ответ, но не всегда вижу, на какой именно комментарий этот ответ. Вот в этой ветке я наверное 10 комментариев написал и пришел ответ на какой из них - не знаю.Ютуб не показывает именно тот коммент в комплекте с твоим ответом.

4 дня назад
Мяцканий Шмат +1
Мяцканий Шмат

@Alik Litvinov ти хоч зрозумів, про що я писав?

5 дней назад
Alik Litvinov
Alik Litvinov

@Мяцканий Шмат Наверное это ответный комментарий на мой комментарий о языке ? Вот возьмите для примера Харьков. Как мне писали харьковчане - у них мультикультурный город, но это не значит , что они патриоты России. Наоборот, после того, как русские и буряты разбомбили целые микрорайоны Харькова, то они теперь ненавидят Россию.

5 дней назад
Мяцканий Шмат +1
Мяцканий Шмат

@Alik Litvinov як ти будеш розрізняти людей в Інтернеті? За паспортом?)

5 дней назад
Юрий Анисимов +82
Юрий Анисимов

Просто шокуючі факти про примусову зміну прізвищ! Так відкрито і нахабно! Повністю згоден з думкою інших глядачів -цей фільм вартий поширення! Подяка творчій групі!!!

10 месяцев назад
Tatiana Kepich
Tatiana Kepich

Не тільки прізвищ, коли ми з чоловіком прожили 20 років, ми зібралися поїхати в 1988 р. до його брата в США, а він десь задів свідоцтво про народження, пішла я в ЗАГС, написала заяву, мені видали свідоцтво, а він не Іван Федорович, як паспорт, старе свідоцтво і в усіх документах, а Янош Ференційович (рік народж. 1941 в Закарпатті), щастя, що ми все таки знайшли свідоцтво, бо треба б було міняти всі документи.

2 дня назад
HAnna
HAnna

Не новина ж. На Азербайджан погляньте. На їх прізвища (те саме). А коли приєднали до СРСР навіть алфавіт офіційно було змінено на "каліцкий" русифікований з аналоговою кирилецею. Це звичайна русифікація, манкуртизація. Але... Погляньте на сучасні покоління Азербайджану, Грузії, країн Прибалтика - вони не розмовляють російською. Розмовляють рідною державною, міжнародною англійською з іноземцями, але не російською. Російську вчить лише той хто має бізнес в РФ. Російська - мова Росії. І досить вже нам дозволяти мусолити це питання і давати маніпулювати нами і нашою державністю таким чином, спекулювати на цьому. Наша держава Україна, наша мова українська. Живучи в Україні кожна вільна людина може вивчати і користуватися будь-якою мовою, але громадянин України ПОВИНЕН знати мову держави громадянином якої він є. Так ж в кожній суверенній державі, так повинно бути і в Україні.

Месяц назад
Melante Palantur +300
Melante Palantur

Подивилась цей фільм 13 березня 2022 року, коли в Україні вже 17й день війни з росією. Я від першого дня стільки не плакала, як під час перегляду цього відео. Як же болить.

3 месяца назад
Екатерина Петрович +1
Екатерина Петрович

14 червня. Боремося. Болить

14 дней назад
Na_CkuJLJLe_ WoT
Na_CkuJLJLe_ WoT

10 червня, 107 день війни…

18 дней назад
Julia Kutsmida
Julia Kutsmida

22 травня 2022 року. Боремося за своє майбутнє!

Месяц назад
Марта Іськів +4
Марта Іськів

@Alik Litvinov бачу цей комент: 6 раз

Месяц назад
Оксана Мельник +36
Оксана Мельник

Українці які переходять на українську роблять величезний внесок у те щоб ми стали назавжди єдиною і міцною нацією. Мова єднає.💙💛Українці ми неймовірні, пам'ятаймо про це❤ Фільм чудовий)))

2 месяца назад
Sina Ritsu +100
Sina Ritsu

Я російськомовна й більшим чином - етнічна росіянка, але під час перегляду тричі плакала. Сподіваюся, на цьому мовне питання для мене є вирішеним. Дякую вам за цю титанічну працю!

Год назад
Марі Кекова +1053
Марі Кекова

Дуже боляче дивитись, але вкрай необхідно. Окремі вставки з людьми "какаяразніца" шикарно висвітлюють проблему такого мислення, і наскільки воно розповсюджене. Дякую за фільм, він прекрасний!

Год назад
Софія
Софія

​@Белладон Ігротворець обов'язково додивіться фільм!

9 дней назад
Марта Іськів
Марта Іськів

@Alik Litvinov бачу цей комент: 3 раз 🗿

Месяц назад
Alik Litvinov
Alik Litvinov

Надо думать не про мову, не про язык, а о поднятии экономики и обороноспособности страны ! Украинцы в 1993 году подарили ядерное оружие России , какая теперь мова к ч..ртовой бабушке ? Кроме распила ядерного, распииливали и обычное вооружение, в 2014 всей страной собирали солдатам на каски . Позор ! При чем тут язык, если всё остальное в ж..пе ?

2 месяца назад
Alik Litvinov
Alik Litvinov

Надо думать не про мову, не про язык, а о поднятии экономики и обороноспособности страны ! Украинцы в 1993 году подарили ядерное оружие России , какая теперь мова к ч..ртовой бабушке ? Кроме распила ядерного, распииливали и обычное вооружение, в 2014 всей страной собирали солдатам на каски . Позор ! При чем тут язык, если всё остальное в ж..пе ?

2 месяца назад
Уля Гавдан +52
Уля Гавдан

Яка ж я вдячна поколінням українців, які попри всі утиски і заборони донесли рідну мову до наших днів, які не прогиналися і несли в собі самобутню українськість🇺🇦 Мрію, щоб після війни більше українців скористались з того кров‘ю вибореного права - бути українцем і пишатись цим♥️ Фільм - шедевр!

3 месяца назад
Solomiia Rymarchuk +136
Solomiia Rymarchuk

В умовах сьогодення питання української мови відчувається ще гостріше🕊дякую вам за цей фільм🇺🇦Слава Україні🇺🇦

3 месяца назад
Валентина Ребенок +28
Валентина Ребенок

Дивлюсь це в період війни...я перейшла на українську більше року тому...мало хто мене підтримав тоді,але зараз хоч і за таких жахливих умов,які посприяли цьому люди зрозуміли мене і самі перейшли на українську.Мова то код націїї,та її щит

3 месяца назад
Натали Дариуш +65
Натали Дариуш

плачу 😢 українська вижила після скількох нападків, то зараз тим паче відродиться🙏 сподіваюсь по всій території нашої країни!

3 месяца назад
HAnna +2
HAnna

Зараз саме час - відроджувати рідну мову по-справжньому, відбудовувати і зміцнювати суверенну державу, назавжди позбутися і ніколи не повертатися до радянщини не лише в мовному статуті, а насамперед в законодавчому полі і державній моделі в цілому.

Месяц назад
Masha Ovdiyenko +77
Masha Ovdiyenko

Як боляче, що раніше я не розуміла значення мови. А зараз це вкрай важливо, сподіваюся кожен українець це зрозуміє. Фільм прекрасний!

3 месяца назад
Юпитер Life Taro +46
Юпитер Life Taro

Йде 42 день повномаштабної війни... 🙏🇺🇦 У Львівському національному університеті ім. Івана Франка фільм включили у програму. Вчора дивилась цей фільм, а моя дочка підійшла до мене і запитала, що я дивлюсь. Показала. Вона казала, що це їм в університеті було як домашнє завдання. От вам і "кАкАя рАзніцА"... Серце розривається від болю за Бучу, Гостомель, Маріуполь. За цілу Україну 🙏🇺🇦...

2 месяца назад
Tanya Gricshuk +53
Tanya Gricshuk

Досі розмовляла мабудь увесь час на російській, але ця стрічка змусила мене задуматись над тим, щоб хочаб частково, а мабудь і повністю перейти на українську мову. Я вважаю що цю стрічку повинні показувати усім ще у школі) Вибачте якщо десь вийшов суржик, буду робити так, щоб не було)

3 месяца назад
Tanya Gricshuk
Tanya Gricshuk

@Svitlana я вас розумію, але я прийняла для себе таке рішення. Мені подобаєтся більше у повсякденному житті розмовляти на російській.

19 дней назад
Svitlana +2
Svitlana

@Tanya Gricshuk нажаль, багато украіномовних з дитинства, мають як комплекс меншовартості стосовно украінськоі мови. я навчалась в 2004 році в університеті Шевченко в Києві, з усіє групи я була едина з Києва (до 2014 року я була повністю російськомовною) більшість була з Західноі Украіни, для них усіх украінська мова була рідною, але УСІ, абсолютно УСІ перейшли зразу на російську!!! тому якщо Ви почнете розмову російською, вирогідність, що з Вами теж будуть спілкуватись російською дуже велика, навіть якщо цю людина має рідну мову украінську. якщо людина, як я свідомо перейшла на украінську, то скоріше за всього не буде переходу на російську

19 дней назад
Tanya Gricshuk
Tanya Gricshuk

@Svitlana дякую за ідею, але я прийняла рішення спілкуватися до україномовних на українській, а до російськомовних - російською і користуватися нею у повсякденному житті.

20 дней назад
Svitlana +1
Svitlana

спробуйте спочатку писати скрізь украінською мовою. потім в магазині, і на вулиці, такі елементарні речі, а потім піде і в повсякденному житті. знаю на своєму досвіді, перейшла на украінську в 2014 році.

20 дней назад
aleksandra grischuk +1
aleksandra grischuk

Ви молодець ❤️🇺🇦

24 дня назад
Тарас Шевченко +77
Тарас Шевченко

Шановні, дуже дякую вам за те, що ви зробили! Дозволю собі маленьку пораду - додайте субтитри англійською. За кордоном мають це бачити

Год назад
Maria Ganyn +4
Maria Ganyn

Уже додали субтитри англійською 😊

Месяц назад
Кельтська Київська Русь
Кельтська Київська Русь

Навчаєте російськомовну аудиторію грі на бубні? Яка вартість 30 секунд аудіо "Кольоровими фарбами" для тизеру свого ютуб каналу?

11 месяцев назад
Ірина Ващук +515
Ірина Ващук

Інтересний дядька з Луганська. Іврит значить треба вчить, а українську в Україні не треба. Патамушта я всєгда там жил! Так істарічєскі слажилась. А чого так слажилась? Може тому, що близько 300 років українську мову та її носіїв винищували як тільки могли?

Год назад
Ga al +1
Ga al

@Анна Отчик я також думаю що це нащадок тодішніх асвабадітілей

3 дня назад
Анна Отчик +4
Анна Отчик

Людоньки, дивіться в корінь проблеми. Чому цей чувак з Луганська так говорить? Та тому що він не українець, хоч і жив в Луганську. Якщо подивитись історію, то в голодомор багато українців на сході знищили, а потім поселили туди зеків з росії. Це якраз Донбас і деякі ще місцевосці. І от вони та їх нащадки тепер і топлять за росію та руський мір, зовут Путіна і т.д. Якщо б їх в свій час виселили туди звідки вони приїхали, то зараз цієї б проблеми не було.

6 дней назад
Оля Пономаренко
Оля Пономаренко

аж вибісив...

14 дней назад
Алла Мазяр +2
Алла Мазяр

Такий добрий язик, але чогось до росії не поїхав а в Ізраїль

19 дней назад
Анастасія +3
Анастасія

@Ірина Ващук Дякую вам за ваші слова. Підтримую на 100%

Месяц назад
Natalie McGee +11
Natalie McGee

I feel so proud that my Ukrainian parents who came to Australia as displaced people during WWII only spoke to us in Ukrainian, of course we spoke English,but at home my Tato insisted we speak Ukrainian. When people in the 1960&1970 would say to me. Oh so your family is Russian I would defientely say NO we are Ukrainian.🇺🇦 Watching this video made me realize even more why my parents ( and all our Ukrainian community) raised us with such pride & love of everything Ukrainian. It also made me realize why when I visited my relatives in 2019 they were so surprised that I was speaking true Ukrainian ( not a mixture). My parents could have taught us Russian but chose not to do that, and I'm glad they didn't. Sorry I didn't write this in Ukrainian, I am only just starting to relearn how to write,( as a child I wrote very quickly and loved using all the beautiful Ukrainian alphabet especially capital letters)but now it takes a long time as. I hope this translates well. Слава Україні Героям Слава. 💙💛🙏

Месяц назад
Ольга Божицька +1
Ольга Божицька

Ви - справжній українець! Низький уклін Вашому батькові і Вашій родині за збереження українського коду, знаходячись так далеко від України!

19 дней назад
Sanny None +57
Sanny None

Людям, які говорять "нету разницы каким языком говорить ", треба показати цей фільм, і переконатися, що вони зрозуміли сенс цього фільма

Год назад
KindMoonMushroom +5
KindMoonMushroom

Ви справді думаєте, що переконає? Валіза- залізниця- злоякісна федерація. Тільки в такій послідовності з ними й треба говорити

2 месяца назад
Віктор Куцик +14
Віктор Куцик

То бовдури, яких вже нічого не справить.Какаяразніца в мене викликає виключно зневагу.

Год назад
Олександр Чорний +14
Олександр Чорний

Вони яничари . У них немає ні національності, ні самоповаги. Вони - м'ясо , не більше

Год назад
Nika +31
Nika

Я живу у Вінницькій області і ми здебільшого розмовляємо суржиком, і наша родина, і люди в селі. Віднедавна вирішила повністю перейти на українську, адже відчуваю, що це правильно, я українка, я поважаю і люблю свою історію, свою культуру та літературу, свою прекрасну мову. Дякую вам за те, що зняли цей фільм. Слава Україні!🇺🇦

2 месяца назад
Юрій Сердуніч +18
Юрій Сердуніч

Матеріал прекрасний, хоча навіть він не висвітлює повною мірою проблематики мови і мов в Україні. Пам'ятаю, як в дитинстві з бабусею викорінював пирій в городі. Так і все московське і малороське треба викорінювати , навіть ампутовувати , аби вберегти те, що ще живе

5 месяцев назад
Світлана Світлана +36
Світлана Світлана

Мова ознака народності. Якою мовою розмовляє людина - тієї національності вона є. Нам ще у школі на уроці історії це говорили. Тут немає про що сперечатись. Білоруська прекрасна мова, насправді, як пісня - ніжна, мила, така прекрасна. Українці маємо боронити своє. Свою мову як засіб ідентифікації нації. Завжди прошу перейти на державну, кажу що іноземної не розумію. Це просто. Виборюймо своє мовне середовище - захищаймо свою країну. Бо ще жоден загарбник для підкореної нації не приніс добра. Пам'ятайте що ґаздою варта бути на своїй землі, а не чужим рабом. Слава Україні! Жьіве Беларусь!

Год назад
Ната Н +11
Ната Н

Чудове викладення аналiтики, параллелей,, iсторичниих подiй. Зроблено вiд душi, з розумiнням глибини й витокiв мовного питання, тому й торкнулося серця. Пiдтримасмо, друзi, поширимо цей фiльм!

2 месяца назад
Lana Lana +13
Lana Lana

Я з Одеси. Моє оточення и родина говорили російською. Після жорстокого нападу на мою країну, прийняла остаточне рішення, говорити українською мовою. Я розумію яка може бути уразлива країна, коли не володіє рідною мовою. Якщо ми не хочемо щоб це повторилося, треба вивчати українську. Тут нічого складного. За моє життя, мене висміювали за українську, викладали у навчальних закладах російською, медія телебачення російською. То була пропоганда усе. Зараз майбутнє України залежить від вибору і дій кожного із нас. Ми ж вчемо англійську, на приклад, чому повині цуратися мови нашої країни. Ми усі попали в політичну пастку. Якби наші предки знали як гірко буде нам за їх помилки. Хто так віддано любить російську, будь-ласка, не треба сіяти смуту в Україні, їдьте до россії. Мова імунітет нації.

2 месяца назад
Kateryna +21
Kateryna

ЛЮДИ покажіть цей фільм усім російськомовним українцям, які ще досі говорять "какая разніца"!

3 месяца назад
Antonina Siplivchak +30
Antonina Siplivchak

Дивлюсь цей фільм у березні 2022 року. Боже, храни Україну і її мову 💙💛 Дякую уклінно за велику працю над цим фільмом

3 месяца назад
Мороз Костянтин +72
Мороз Костянтин

Дякую авторам за таку потрібну стрічку! Остаточно перейшов на рідну мову після Живого ланцюга 1990 року - тоді почав говорити українською й на роботі. Працював майстром на заводі у Запоріжжі. З того часу переконаний, що найперший порятунок України - впровадження мови в усі сфери життя. Все буде Україна!!!!!!

Год назад
Анна Гончар +11
Анна Гончар

Я родом з українськомовного села Донецької області. Це я для себе відкрила у 12 років. Мене відправили у санаторій. Наші люди як приїздять у місто переходять на російську, через комплекс сільського жителя. Я спочатку розмовляла як звикла вдома, та мені було сказано "Я тебя не понимаю" і довелося прогнутися під колектив. За кілька тижнів мене приїхали забирати батьки. Я коли почула як вони розмовляють між собою то була шокована - я знала, що в нас балакають суржиком, та це була українська! Я мало рідне мову не забула і ментально стала цілком іншою людиною. Це було страшно - втратити себе. Наступного року і літньому таборі я вже не прогиналася під колектив. Те літо запам'яталося мені тим, що в мене часто запитували звідки я. А чому так я зрозуміла лише коли приїхала навчатися у Харків - сусідка моєї подруги дуже здивувалася коли дізналася, що я з Донбасу, вона думала, що я з Полтавщини

2 месяца назад
Nadia Kostiv +18
Nadia Kostiv

І хай після перегляду цього фільму ще хтось посміє заявляти, що українську мову ніколи не притісняли! Та нас знищували роками та століттями! Обов'язково до перегляду усім!

3 месяца назад
lon niky +152
lon niky

коли говорять, шо українська їм смішна/недолуга, мене це страшеннооо дивує. можливо тому, що я живу на заході країни. з дитинства для мене українська звучала максимально благородно, інтелігентно. а хто розмовляв чисто, видавався мені Богом. і навпаки, російська чи суржик була мовою "низькосортної бидло-гопоти"

Год назад
Вікторія Доскочинська +2
Вікторія Доскочинська

Мені теж так. І все ромійське в загальному асоціювалося з чимось низьким бидлотним і низьким. Не помилилася..

25 дней назад
Марта Іськів +1
Марта Іськів

@Alik Litvinov бачу цей комент: 10 раз

Месяц назад
Ольга Циховська +1
Ольга Циховська

@lon niky не всім так повезло територіально та з етнічно українськомовним середовищем народитись. Моє місто 1775р. В 1960х наїхали переселенці з Білорусі та західної України. Але намагання спілкування "міжнародною" мовою, якою розмовляв "великий ленін", привело до винесення смішного суржику на кшталт "какая людіна! какая людіна!" чи "фууу, пілюка" :) Я до речі не знаю про "перепрошую", вживала як українське.

Год назад
Anrdey Bombey +9
Anrdey Bombey

Дивлюсь в 40-ві дні війни між Україною та московією, і сприймати цей фільм через призму теперішніх подій особливо повчально. Цей фільм повинен бачити кожен, в кого в паспорті написано "українець / українка" !

2 месяца назад
555 +29
555

Друзі, брати, сестри, українці! Любіть Україну! Любіть мову! Ми сила! Ми розум!

Год назад
Вікторія Крива +29
Вікторія Крива

Дякую за цей фільм! Так сумно, що ми маємо доводити важливість своєї рідної мови, її значущість... Є різниця, якою мовою говорити! Бо ми маємо свою державу і свою мову!

Год назад
Вікторія Вовк +40
Вікторія Вовк

Дивилась цей фільм в кінотеатрі. Пам'ятаю, як вийшла із залу і просто не могла говорити, єдине чого хотілось - ридати. Дуже добре, що ця стрічка з'явилась у вільному доступі. Бо кожен українець просто повинен це бачити! Окрема вдячність організації за якісну роботу та правильний контент!

Год назад
Ксенія Захарчук +8
Ксенія Захарчук

вважала себе людиною, яка ніколи не плаче через фільми, оскільки за винятком кількох сліз на "Хатіко" ніколи на фільмах не плакала.Починаючи з приблизно двадцятої хвилини перегляду я весь час провела у сльозах.. Так глибоко вразив мене цей фільм, як ніколи нічого не вражало. Цей фільм є моїм домашнім завданням ( вчусь на українській філології в КНУ) і я ґречно вдячна викладачці, яка його порадила. Цей фільм– ще одна моя відповідь тим, хто запитає, чому своє життя присвячую Батьківщині. Невимовно вдячна за такий суспільно важливий витрвір мистецтва усій команді , яка працювала для його створення!!

9 месяцев назад
Дар'я Червінська +85
Дар'я Червінська

Емоційно. Болить за мову. Я перегляну цей фільм ще декілька разів! Це величезний внесок, дякую авторам! 🇺🇦

Год назад
Antonina +41
Antonina

Кінцівка фільму дуже сильна, дивилась плачучи. Співай, Соловей, співай!

Год назад
Sanny None +57
Sanny None

Я радий, що в нас такі чудові люди, люди які можуть створити такі фільми, які посприяють просуненню української мови

Год назад
Diana Panchuk +870
Diana Panchuk

Ти можеш вважати себе українцем, не тоді коли ним були твої батьки, діди. А лише тоді коли українцями стали твої діти.

Год назад
Alex Orlovski +5
Alex Orlovski

Я казах по отцу и по матери, но я считаю себя Украинцем!

2 месяца назад
Sonia Nali +1
Sonia Nali

❤️❤️ це точно це просто неймовірно точна і правельна фраза

2 месяца назад
Ніколь Сюйва +1
Ніколь Сюйва

істина

2 месяца назад
Grigoriy Karabaza +1
Grigoriy Karabaza

Создадим умови, тодi дiти не будуть виiзджати за кордон. Або будуть повертатитися из наймитов украинские матери с детьми. Треба перестать воровать

2 месяца назад
Саша Поліщук +10
Саша Поліщук

Колись батько італійськоі державності Гарібальді скащав:"Ми вибороли державу Італія, атепер нам треба створти італійців."Украіна по справжньому стане тоді, коли мовою будуть говорити міста. Думаю ,що після Перемоги язык Мордору в Украіні буде зведено до мінімуму. Як кажуть, біда навчить.

3 месяца назад
Валентина Пахоменко +9
Валентина Пахоменко

Сльози на очах. Дякую за фільм. Є над чим замислитися кожному українцю. Слава Україні!

2 месяца назад
Maksym Staryshko +24
Maksym Staryshko

Боже, та чому ж тут так мало переглядів?! лише 60 тис... Цей фільм потрібно показувати в школах та дивитися разом зі своїми родинами! Авторам величезна дяка та шана! Тільки просвітництво допоможе отямитися нашому суспільство.

Год назад
Olya Pirozhyk +8
Olya Pirozhyk

Дуже шкода за людей, яких били, морально тиснули і примусово змушували говорити чужою мовою. Я щаслива, що завжди могла і можу говорити українською, яку дуже люблю ❤️ дякую авторам за це відео🙏

3 месяца назад
Марина Бубела +12
Марина Бубела

Прекрасне відео, важко переходити особисто мені на українську, навіть місцями соромно що не володію гарно, але мені сказали що то не смішно, а чудово 🇺🇦💪👍

3 месяца назад
Лосюк Анна
Лосюк Анна

Це дійсно чудово! Сама намагаюся позбутися суржику.

2 месяца назад
Tori +541
Tori

Команда, яка творила це відео зробила неоціненний вклад в розвиток сучасного українського наріду.

Год назад
Марта Іськів +1
Марта Іськів

@Alik Litvinov бачу цей комент: 5 раз

Месяц назад
Tori +6
Tori

@Alik Litvinov А чому ви думаєте, що неможливо розвивати культурну спадщину країни і економіку одночасно? Не діліть все на чорне і біле. Або економіка або мова. Можна розвивати культурний простір і можна розвивати бізнес. А щодо здачі ядерки і армії, то це питання не до людей, які розвивають культуру, а до тодішньої влади, яка приймала ці всі рішення і скажемо так "ліквідовувала" всіх опозиціонерів, які хотіли змінити курс країни на розвиток, а не стагнацію. Розумієте? Думаю так

2 месяца назад
МИКОЛА РУСИН
МИКОЛА РУСИН

@Майкл Стоунбрідж ...Майкле ! - не комижся

2 месяца назад
Майкл Стоунбрідж +5
Майкл Стоунбрідж

@Tori відкрий словник

Год назад
Tori +5
Tori

@Майкл Стоунбрідж наріду

Год назад
Інна +26
Інна

Прекрасний фільм, у мене комок в горлі не проходить..... Я хочу щоб цей фільм подивився кожен українець, він не може залишити байдужим нікого.👏

Год назад
Ann Kostenko +34
Ann Kostenko

Вам теж стало огидно на 25-й хвилині від колишнього жителя Луганська? Дуже вдячна пані зі Львова що далі пояснювала свою думку 😅 Мова дуже має значення…рада, що дійшло це і до моєї душі..🙏🏼💛

2 месяца назад
Ga al
Ga al

Він сказав "хотєлі в кієвє передать бомбйожку, но бомб в украінской арміі оказалось больше, чєм ми думалі" тобто він би нормально почував себе, якби роіся скоренько захопила Україну і він далі б міг собі жити в своєму міркє

3 дня назад
Inessa +1
Inessa

Бридко не те слово

28 дней назад
Aндрій Шевчук +16
Aндрій Шевчук

Чому співає соловей тихенько Сум та біль защемило серденько ... А як йому не плакати там ... Як наші земляки помагають катам...😔

Год назад
Романюк Оксана +27
Романюк Оксана

Шановні автори фільму, величезне дякую!!! Просто неможливо дивитися без сліз.

Год назад
Катерина Тригуб +9
Катерина Тригуб

Щиро дякую вам за цю стрічку! Її потрібно показувати у школах та університетах. Мова на часі 💙💛

2 месяца назад
Алла +33
Алла

Я перейшла на українську рік тому, через те, щоб сина перевчити. Щоб легше в школі було. Зараз 24 день війни. Як я помилялася щодо "яка різниця на якій мові" як би усі давно розмовляли української не було б кого путіну тут "рятувати"

3 месяца назад
Катерина Жученя +6
Катерина Жученя

Дякую вам за цей фільм! Вирішила переглянути, коли прочитала в статті історію про військового з позивним "Соловей" - дуже зачепила! І на моменті, коли побратими цей позивний озвучили, а сам "Соловей" видихнув, розревілась 😭 Дуже якісна робота, хоча після неї на душі дуже боляче за українську мову 💔 Хоча позитивного від перегляду значно більше. Як мінімум, з'явилося ще більше мотивації відійти від суржика в побутовому спілкування, бо то якась біда і звучить жахливо( Чекаю від вашої команди нових шедеврів!)

2 месяца назад
Frederik Francis +21
Frederik Francis

Неймовірно важдивий, життєвий, правдивий, актуальний, потрібний, необхідний, цікавий, серйозний фільм !!!! Розповсюджуйте його усюди !!!!

Год назад
Larysa VELYCHKO +44
Larysa VELYCHKO

Прекрасно!!! Неперевершено!!! Дякуюююю!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Слава Україні!!!

Год назад
Христина Сахарук +1
Христина Сахарук

Героям слава!

3 месяца назад
Євген Ов +34
Євген Ов

в кожну хату цей фільм. Олександру Пономаріву світла пам'ять.

Год назад
Зоя Загородня
Зоя Загородня

Олександр Данилович Пономарів - мій викладач стилістики КНУ імені Шевченка..

4 дня назад
Мария Яцюк +19
Мария Яцюк

Пані Віра зі Львова, щиро дякую Вам за активну позицію щодо державної мови!

3 месяца назад
Daniela Vaipan +7
Daniela Vaipan

Цей фільм під час цієї війни повинен побачити кожен українець! Слава Україні🇺🇦Слава нації🇺🇦

3 месяца назад
Олена Герасим'юк +550
Олена Герасим'юк

Такого несподіваного погляду на мову як на об'єкт національної травми - зізнаюсь, не бачила досі. Вражена до глибини. Особливо зачепила остання сцена, де звучить "як мій позивний?". У нас в протоколах надання допомоги в умовах бою прописано окремим пунктом: говорити з пораненим лише українською. Якщо поранений дезорієнтований, то це дає йому розуміння, що поруч побратими, а не вороги. Вражена тим, що звернула на це увагу, коли проходила навчання, але потім - абсолютно забула. Сьогодні згадала і плакала. Дякую творцям фільму!

Год назад
Эшкия Каспачи +28
Эшкия Каспачи

В сибирских лагерях, чтобы выжить,свой-чужой нас спасала Украинская мова.Слава Нации.

Год назад
Українець Ukrajinets Русин Rusyn +5
Українець Ukrajinets Русин Rusyn

вірно

Год назад
oleksa sharabura +15
oleksa sharabura

Олено, а чи не у вас я це читав чи у Ярини, але точно в когось з госпітальєрок

Год назад
День Вишиванки +98
День Вишиванки

Насправді ми теж почули цю історію як переказ, що бійці іноді переповідають одне одним і далі, і зрозуміли, що це - найбільш наочно демонструє сьогодні, чим є українська мова для українців у стані війни.

Год назад
Olga Polishchak +17
Olga Polishchak

Як же болить💔 фільм має побачити кожен українець!!!

3 месяца назад
Nataliia Rybalka +13
Nataliia Rybalka

Стільки слів у голові вирує, а все ж бракує, щоб передати враження. Дякую авторам!

Год назад
Victoria Demedyuk +8
Victoria Demedyuk

Який прекрасний фільм! Та який він доречний та важливий в наш час! Сьогодні війна, а багато людей й досі розмовляє російською, бо їм так зручно…в дитинстві було зручно в підгузник ходити, це ж не означає, що так треба робити все життя 🤷🏻‍♀️

3 месяца назад
Iryna Kuzio +9
Iryna Kuzio

Дякуємо за прекрасний фільм. Дивитись його в квітні 2022 під час війни особливо важливо..! Мова не вмирає! Слава Україні!

2 месяца назад
YuS +370
YuS

Як би хотілось, щоб українці настільки ж послідовно і уперто захищали рідну мову, як москвоязичіє вимагає дотримання своїх прав на нашій землі та й повсюди у світі! От якби ця доброякісна хвороба передалась моїм землякам у гострій формі й надалі перейшла у хронічну фазу!

Год назад
YuS +2
YuS

@HAnna Бажання мало - це не тост під новорічною ялинкою. Потрібна ще одностайна воля нації. Саме одностайності і волі зазвичай нам бракує.

Месяц назад
HAnna +3
HAnna

Якби я мала таку змогу, то я б тисячу вподобань поставила Вашому коментарю. Дякую Вам за Вашу позицію!💙💛 Маємо гарне бажання, так і буде, обов'язково!

Месяц назад
Сергей Кучеренко +7
Сергей Кучеренко

Так, Ви маете рацiю

Год назад
Віктор Захарченко Віктор +9
Віктор Захарченко Віктор

До сто біса легко!!! Навіть беручи до уваги, що ця мАцковська зараза під назвою "язик" інфікувалась Нам більш трьохсот років!

Год назад
Muse Pocahontas +5
Muse Pocahontas

Дякую за вашу роботу! Я із Одеси, перейшла на Українську ❤️🇺🇦. Пишаюся цим

3 месяца назад
Rodion Avtushenko +5
Rodion Avtushenko

Дуже дякую за цей прекрасний фільм та надхненну роботу. Опівночі ,в ліжку дивлюся та плачу від тяжкої долі,що нам здалася. Хочу забути мову окупантів.Хочу не тілько любити Україну але й говорити Україною. Дуже зара тяжко стало,бо зрозумів що ріс та вчився в селі,а коли поїхав до міста-то зацькували мій говір,мою рідну мову. Але зараз прищло каяття.

2 месяца назад
Тетяна Бартко +14
Тетяна Бартко

Захоплюся українцями, які перейшли на українську. Дякую за чудовий фільм!!!

2 месяца назад
Катерина Герасимчук +7
Катерина Герасимчук

Ми переможемо і відродимо українську мову в Україні. Вона буде мати гідне місце. Як у Франції - французька і в Польщі- польська.

2 месяца назад
Liudmyla Shumak +6
Liudmyla Shumak

Авторам величезно ДЯКУЮ! Неможливо дивитися цей фільм без сліз. Треба показувати молоді, переходити з російської на нашу рідну мову, вона чудова і тепла. Хто хоче зай дома в себе розмовляє яка йому подобається. Низький уклін! автору за такі кадри.

Год назад
Chix +6
Chix

Мужик в червоній кофті, який вивчає іврит яскраво демонструє, ментальність і ставлення до мови. Передумови, причини і наслідки 2014 та 2022 року, що саме призвело до цього всього. В Ізраїлі ж він не гавкає, а сумирно вчить "язик" і не придумує ніякі відмазки про історіческі слажилось та іншу єресь

2 месяца назад
Serhiy V. Medvedenko🇺🇦 +6
Serhiy V. Medvedenko🇺🇦

Заклик до всіх співвітчизників! Мóї Солов'ята, знайдіть часинку, щоб дати гляду вашим блакитним, карим оченятам на стан прийдешнього, що оповите минувшиною не такою дріменувшою роз'яснити, коли на умі до цього віку, далебі, ще не малось, але щось таке і провіднялось слабко, хитко, не взнаки до пори вами ось поданий славний виднограй. Сутності сутність, сенсу сенс. Щоб плекати гідно рідне, варто увідати усі шпаринки, щоб ніщо не пропустити, не збігло від вашого дбалого нагляду. Каналу Велика Дяка за просвіту!

3 месяца назад
Олександр Чорний +46
Олександр Чорний

" Услышал мову - вломил им. Сделал благое дело. " Ось таке мишебратство

Год назад
Наталія UA +7
Наталія UA

Мова має географію і мала декілька століть тому. Знищували, вбивали, вбивають, але живе. І буде жити. Все буде Україна. 💛💙

Год назад
igor igor +25
igor igor

Я живу в російськомовному регіоні і я повністю з російським корінням, але моя українська це мiй протест війни Росiï проти Украïни. Дивлячись на все те що відбувається в нашій краïнi, для мене виявилось просто жахом, скiльки в нас людей що ненавидять все украïнське, i навiть вiйна не навчила людей. Дуже сумно, на жаль... але я вiрю в Украïну. Все в нас буде дуже добре!🇺🇦🤗😉 Слава Украïнi!

Год назад
Stanislava Slava +4
Stanislava Slava

Щиро дякуємо за такий сильний та вкрай потрібний фільм! Його має побачити кожний. Деяким людям з категорії «какая разніца» й досі не зрозуміло, після стількох звірств російських виродків, чому своя мова - це важливо.

2 месяца назад

Далее

ТИПЫ СОСЕДЕЙ !

28:53

ТИПЫ СОСЕДЕЙ !

A4

Просмотров 7 млн

Таємниці Генія Шевченка (фільм 1+1)

2:42:44

Таємниці Генія Шевченка (фільм 1+1)

Ihor Kulakov

Просмотров 1,2 млн

Медведчук Чмоня. Мосейчук - Кур

1:20:43

Медведчук Чмоня. Мосейчук - Кур

Наталія Мосейчук

Просмотров 1,2 млн

Ruthenia. Restoring the Nation's Code

1:00:05

Ruthenia. Restoring the Nation's Code

Рутенія Фільм

Просмотров 803 тыс.

THERE WILL BE PEOPLE. Episode 1. (Eng Sub)

51:57

THERE WILL BE PEOPLE. Episode 1. (Eng Sub)

FILM.UA Group

Просмотров 3,5 млн

Кубанські козаки

1:14:54

Кубанські козаки

Valentyn Sperkach

Просмотров 557 тыс.

Тварини творці історії 1 серія

49:09

Тварини творці історії 1 серія

Никита Лысенко

Просмотров 18 тыс.

Затмила

2:51

Затмила

ANNA ASTI - Topic

Просмотров 317 тыс.

NAYEON "POP!" M/V

2:51

NAYEON "POP!" M/V

JYP Entertainment

Просмотров 36 млн

Gavhar - Bevafo (Official Music Video)

4:25

Gavhar - Bevafo (Official Music Video)

NevoMusic

Просмотров 279 тыс.

The Limba x MORGENSHTERN - Известным

2:26

The Limba x MORGENSHTERN - Известным

The Limba

Просмотров 1,2 млн